Više od dve i po godine je prošlo otkako je požar progutao krov i ceo jedan sprat Osnovne škole „Mića Stojković“ u naselju Dražanj, u opštini Grocka, a ova obrazovna ustanova i dalje nije u funkciji, niti se zna kada će biti!
Škola u Dražnju kada je izgorela
Iako su nadležni obećavali da će deca u septembru 2016. opet sesti u svoje stare učionice, do toga nije došlo, a po svemu sudeći objekat neće biti otvoren ni pre narednog septembra!
Iako škola nije ni otvorena posle rekonstrukcije, već su se pojavili problemi sa vlagom zbog neadekvatno izvedenih radova, pa je predsednik opštine Grocka Dragoljub Simonović imao razgovor sa direktorom škole Vladimirom Bokićem.
Izvođače je angažovao Sekretarijat za obrazovanje i dečju zaštitu, a po dostavljanju zaključka sa veštačenja o proceni štete, biće raspisan novi tender kako bi se našao drugi izvođač radova koji bi završio posao.
Kako kažu u opštini, obezbeđen je već i novi nameštaj, ali će on do završetka građevinskih radova morati da bude uskladišten u školi u Umčarima.