Redakciji Žig infa javilo se više radnika zaposlenih u Upravi GO Grocka koji trvde da već danima nemaju najoosnovnije potrepštine za higijenu, kao što su toalet papir ili ubrusi.
- Ovo je bruka i sramota, već danima se snalazimo kako znamo i umemo. Počeli smo da donosimo papir od kuće. Ovo nikada nije bilo, kaže jedna od zaposlenih za Žig info.
U razgovorima sa radnicama koje održavaju higijenu, dobili smo potvrdu da ubrusa i toalet papira nema već duže vreme.
- Šta da vam kažem. Danima nema ubrusa i toalet papira. Zaposleni me stalno pitaju što nema i kada će da stigne, ali šta da im odgovorim? Ja sam pitala isto to i rekli su mi da je nešto sa tenderom u pitanju, nije potpisan ugovor. Ne razumem se baš najbolje, ali izgleda da se nema para ni za vc papir, kaže jedna od radnica koja održava higijenu u zgradi GO Grocka.
Od nadležnih iz GO Grocka vrlo često možemo čuti da budžet u ovoj lokalnoj samoupravi nikada nije bio veći, da se nikada više ne gradi. S druge strane, one iz realnosti a ne sa papira, teško je vreme i izgleda da jedva ima novca za tekuća održavanja,uključujući i toalet papir i ubruse.
Za Žig info:
Željko Matorčević