Ovih 18. funkcionera su obećali na današnji dan vrtić u Umčarima (FOTO I VIDEO)

150415841731292335783896gradanjanezavrseno
Željko Matorčević
novembar 21, 2023

0 komentara

5 min čitanja
56

U centru Umčara još uvek je zakačen baner Aleksandra Vučića, podsećajući meštane ovog naselja da je on dobio najviše glasova u istoriji višestranačja u Srbiji. Tik uz Aleksandra, na zgradi Doma kulture, okačen je još baner na kojem piše da će Umčari na današnji dan dobiti novi vrtić. Ta obećanja su napisana, odnosno data od onih koji su na izborima u Grockoj pobedili na listi Aleksandra Vučića, odnosno Srpske napredne stranke.

Nakon pisanja Žig infa, da u naselju Umčari u GO Grocka, i nakon više davanih obećanja nikako da se krene sa izgradnjom vrtića, opštinski čelnici tog 21. jula 2023. godine, tačno njih 18 i pet radnika svečano su otvorili „početak radova na vrtiću u Umčarima“ (naslovna fotografija).

Dan pre toga,  postavljen je baner u centru Umčara na kojem piše da će radovi na izgradnji vrtića biti od 21. jula do 21, novembra 2023. godine.  I upravo tog 21. jula, angažovali su opštinski čelnici privatnike da samo raščiste teren oko i u školi u Umčarima, kako bi se, ispostaviće se, samo slikali. Zatim su radovi ponovo stali, jer ugovor u to vreme još nije bio ni potpisan. Par dana kasnije, odnosno oko 10. avgusta 2023. godine, od opštinskih čelnika stižu najave da će se „u ponedeljak nastaviti sa radovima“. Ali, iste te najave stizale su gotovo pred svake izbore u poslednjih deset godina.

Jedna od najava bila je i u aprilu 2022. godine, neposredno pred Beogradske i predsedničke izbore. Tačno dan pre održavanja tih izbora, iz Info službe GO Grocka stiglo je obaveštenje da je na inicijativu građana sa juga opštine, koji nisu imali svoj vrtić, nego su decu vodili u okolne opštine pokrenuta inicijativa sa Sekreterijatom za dečje obrazovanje, za rekonstrukciju i prenamenu stare škole u vrtić. To je tada izjavio Aleksandar Rajković, Većnik zadužen za oblast prosvete, obrazovanja, socijalne zaštite, dečije zaštite i boračko invalidskih prava u Grockoj.

Podsetimo se, vrtić u Umčarima je trebao da se izgradi još 2012. godine. Tada su započeti radovi u sadašnjoj OŠ „Mića Stojković“. Međutim, sa radovima se prestaje jer se u Grockoj formira nova većina na čelu sa SNS-om. Od tada, obećanja o vrtiću u Umčarima se ponavljaju iz godine u godinu.

Kada je šef odborničke grupe naprednjaka u Grockoj, Slavko Andrejić, najavio da će 30. juna 2023. godine se započeti sa gradnjom vrtića u Umčarima, otišli smo da ispratimo početak radova. Zatekli smo, ako uporedimo ovo gradilište sa rečima Aleksandra Vučića, „zmije, pacove i narkomane“ dok od izvođača radova, nije bilo ni traga ni glasa.

Vrtić danas daleko od završetka

Danas je dan kada je trebalo da vrtić u Umčarima bude svečano otvoren, barem po najavi opštinskih čelnika u Grockoj. Međutim, danas vrtić izgleda ovako:

Šapić pomerio rok na sredinu decembra

Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić, obišao je 18. novembra u Umčarima radove na rekonstrukciji vrtića. Tom prilikom, najavljeno je da se završetak očekuje sredinom decembra.

Danas vrtić izgleda ovako:

 

Za Žig info:
Željko Matorčević

Poslednje
Pretplati se na našu mejl listu

Prijavite se na našu mailing listu i budite uvek informisani!

Poslednje