NASTAVLJA SE TRADICIJA I OVE 2020. GODINE! Plivanje za Časni krst u Vinči

Tradicionalna manifestacija „Plivanje za Časni krst“ održaće se i ove godine u Vinči. Ovo takmičenje u ovom gročanskom naselju održava se uzastopno od 2014. godine, izuzev 2017. godine  zbog vremenskih uslova, kada  plivanje nije održano.

admin
januar 15, 2020

0 komentara

2 min čitanja
6
Kao i prethodnih godina, organizator ove manifestacije  je Crkva koja zajedno sa građanima finansira i organizuje ovu manifestaciju. I ove godine 19. januara mladi plivači će se naći na dunavskom keju u Vinči, i u takmičarskom duhu, a uz Božiju pomoć, zaplivati prema krstu.
 
Organizatori su ovom prilikom pozvali sve meštane Vinče i okolnih naselja da dođu i podrže ovu duhovnu manifestaciju, koja će biti propraćena bogatim kulturno-umetničkim programom.
 
Sveštenik crkve u Vinči, Dragan za Žig Info kaže da će Sveta Liturgija u Hramu u Vinči biti u 8 časova i 20 minuta časova,  a posle toga, oko 11 časova i 20 minuta takmičari i prisutni krenuće u litijskom vhodu prema Dunavu, gde će u 12 časova početi plivanje za Časni Krst. Kako kažu organizatori, broj od 33 plivača već je postignut, te više ne primaju prijave za ovo takmičenje.

OVAKO JE BILO ZA BOGOJAVLJANJE U VINČI PROŠLE GODINE:

 

 

Za Žig info:
Željko Matorčević

Poslednje