ŠAČICA PROTESTANATA Leštance, izgleda, škola ne interesuje!

admin
jul 22, 2018

0 komentara

7 min čitanja
4

Tridesetak meštana Leštana, 20. jula , odazvalo se protestu zbog toga što se još nije počelo sa izgradnjom Osnovne škole a koja je srušena u februaru ove godine.

Protest je, inače organizovan, preko društvene mreže Fejsbuk.

-Dragi roditelji, bivših, sadašnjih
i budućih djaka; starosedeoci i pridošlice,
vreme je da se aktiviramo! Očigledno je period prikupljanja jeftinih političkih poena prošao. Veliki su lagali na veliko (onako smelo, sa iznošenjem datuma – 20.jun početak radova – 10-15. septembar useljavanje u novu osmogodišnju školu),a oni mali, njih nipošto ne smemo izostaviti, a svako od nas ih ima bar nekoliko u okruženju, kočoperno su baratali informacijama (jer, zaboga, oni sve znaju!!!) Cilj im je da pošalju našu decu u škole u Vinči i Kaludjerici od septembra i da, pri tom, radovi u Leštanima i ne započnu. A onda, to svi znate, proći će nove decenije, pune vama starosedeocima dobro znanih obećanja „za dve-tri godine“! Roditelji dece, ove naše male škole, aktivirali su se putem Viber-a. U par sati, mnogo nas je kontaktiralo ministarstvo, neke medije… Dajte nove predloge. Sve je bolje od puke tišine i sleganja ramenima.Vaš glas će se daleko čuti budete li se ujedinili!, navodilo se u saopštenju organizacije protesta na društvenoj mreži.

Međutim, ovom protestu se odazvalo samo nekolicija meštana, što je u grupi društvene mreže Fejsbuk, pod nazivom: „Hajde da sagradimo školu u Leštanima“  okarektirisano kao „SRAMOTA“.

Organizatori razmatraju novi vid protesta, a kako je saopšteno zakazan je sastanak sa predsednikom GO Grocka, Dragoljubom Simonovićem.

 

Sva obećanja izgradnje škole u Leštanima

U februaru ove godine, pojedini mediji su objavili da će zgrada isturenog odeljenja osmoletke „Nikola Tesla“ u naselju Leštane biće obnovljena od temelja. Nova zgrada, kako je najavljeno, imaće tri sprata i koristiće je i đaci do 8. razreda.

Tada se navodilo da će izgradnja nove zgrade OŠ „Nikola Tesla“ u Leštanima započeti u maju ili junu.

-Postojeći objekat će biti srušen, tako da će đaci dobiti potpuno novu školu. Ako radovi počnu pre završetka školske godine, đaci će biti raspoređeni u teritorijalno najbliže škole, uz organizovan prevoz, navodilo se u medijima.

Nakon ove informacije, škola u Leštanima je srušena a od tada nisu započeti nikakvi građevinski radovi.

Ista vlast, isto mesto obećanja u oktobru 2016, godine pred predsedničke izbore dala je obećanja da će već u 2017. godini mališani krenuti u novi školski objekat.

Vest iz oktobra 2016. godine:

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali posetio je danas izdvojeno odeljenje OŠ „Nikola Tesla” u Leštanima i najavio da će sledeće godine početi izgradnja nove škole, te da će đaci 2017/18. školsku godinu pohađati u novom objektu.
Gradonačelnik je rekao da je škola sada u veoma lošem stanju i podsetio da je ona izgrađena pre više od 30 godina kao privremeni objekat.
– To nisu uslovi u kojima deca treba da provode vreme i zbog toga ćemo zajedno sa Vladom Republike Srbije napraviti potpuno novu školu, a ovaj postojeći objekat ćemo srušiti. Do februara ćemo usvojiti plan detaljne regulacije, projekat ćemo raditi paralelno sa tim, tako da će najkasnije u maju ili junu početi izgradnja škole, a biće završena za novu školsku godinu 2017. godine. Ova opština zaslužuje novu školu sa terenima napolju, jer je neprihvatljivo da deca u učionici imaju čas odbojke – istakao je Mali.

Vest iz 09. avgusta 2017. godine:

Sredstva za školu u Leštanima su obezbeđena i u prvom kvartalu sledeće godine počećemo sa izgradnjom potpuno nove škole u Leštanima koja će se krajem ove godine srušiti.“ izjavio je gradski sekretar za obrazovanje Slavko Gak .

A u koliko bude izgrađena zgrada škole u Leštanima, kako su izjavljivali nadležni, novi objekat imaće tri sprata, moderno opremljene učionice i kabinete, fiskulturnu salu, prostor za administraciju, a koristiće će ga i učenici viših razreda koji sada pohađaju matičnu školu u Vinči.

 

Za Žig Info:
Željko Matorčević

 

 

Poslednje