Dragan Pantelić, od kako je krenuo da se bavi politikom, prema sopstvenom priznanju, samo je dobio zdravstvene probleme , zapostavio je svoj privatni biznis, da bi danas manje zarađivao. Da situacija bude još komplikovanija, firma u većinskom vlasništvu predsednika Grocke je otišla u stečaj. Pritom, ako je za verovati, Pantelićeva plata iz budžeta Grocke ide u humanitarne svrhe, a saglasnost za to mu je dao lično Vesić.
Običan čovek bi se upitao pa kako sada predsednik Grocke preživljava, jer opštinsku platu nema, a preduzeće mu u blokadi. Međutim, iako i sami priznaju da imaju probleme, kako novčane, tako i zdravstvene, niko od opštinskih funkcionera ne podnosi ostavku i ne vraća se svom „pređašnjem“ životu.
Zašto je to tako? Da li je to zaista žrtva koju podnose , funkcioneri GO Grocka, zarad interesa opšte javnosti, ili je to samo izgovor da se prikriju koruptivne radnje koje donose ne baš malu zaradu? Odgovor možda leži u ugovoru između GO Grocka i preduzeća MAG- Promet od 3. septembra 2021. godine, a tiče se organizovanja proslave za 550 penzionera.
Prema ugovoru broj 031-179 od 03.09.2021., preduzeće koje je ranije bilo zaduženo za prevoz penzionera do Busija, MAG- Promet će dan nakon zaključenja ugovora organizovati proslavu za 550 penzionera sa teritorije GO Grocka. Iznos zaključenog ugovora je 1 423 200, 00 dinara (milion četiristo dvadeset tri hiljade i dvesta dinara), a u cenu je uračunat kompletan ručak i neograničeno piće.
GO Grocka je par dana pre zaključenja ugovora, tačnije 27. avgusta postavila ponudu za ovu „nabavku“. Preduzeće MAG – Promet je tako, ako je verovati ugovoru, za 24 sata organizovalo proslavu za 550 penzionera sa teritorije GO Grocka.
Potpisnik ovog ugovora je predsednik Dragan Pantelić.
Srpska napredna stranka koja je odnela pobedu na gotovo čitavoj teritoriji Republike Srbije, kao najvernije glasače ima penzionere. Pored penzionera, na poslednjim izborima izašla je sa sloganom „Za našu decu“. Taj slogan je možda i najtačniji, što se tiče naprednjaka u Grockoj, jer za „njihovu decu“ zaista para ima, a do njih će se stići i oduzimanjem od najstarijih – penzionera.
Da su penzioneri nešto proslavljali 4. septembra 2021. godine nije zabeleženo. Opštinska vlast u Grockoj svaku priliku koristi kako bi se „fotografisala“ u redovnim aktivnostima sa penzionerima, dodeljivanju pomoći ili najobičnijem polaganju venaca. Slika, međutim, sa ove proslave nema. Nema ni penzionera koji bi potvrdio da je nešto tog dana „slavio“, barem ga mi još uvek nismo pronašli. Kako bi razrešili misteriju, uputili smo dopis GO Grocka, da nam dostave dokaz o izvršenim uslugama. Sa zakonskim zakašnjenjem navodni dokaz je dostavljen.
Savetnica predsednika Grocke i član Veća lažirale zapisnik
Naime, tadašnji savetnik predsednika GO Grocka zadužen za penzionere, Dragana Petković i član Veća zadužen za oblast kulture i saradnje sa penzionerima, Tijana Barbu Milić, napravile su lažni zapisnik da je navodna usluga izvršena u svečanoj sali Narcis u Leštanima. U zapisniku su naveli i koliko je tačno penzionera iz koje Mesne zajednice prisustvovalo toj navodnoj proslavi.
Međutim, pored činjenice da nismo pronašli penzionera koji je išao na navedenu proslavu konkretnog datuma, i vlasnici svečane sale u kojoj je navodno proslava održana, negiraju održavanje iste.
Vlasnici Narcisa: Nismo imali nikakvu proslavu tog septembra 2021.
Vlasnici restorana, odnosno svečane sale Narcis iz Leštana negirali su za Žig info da je održana bilo kakva proslava prema ugovoru koji je prezentovan u javnosti.
-Da bi se organizovalo slavlje za toliko ljudi, potrebno je minimum nedelju dana unapred zakazivanje. Dakle nemoguće je za jedan dan organizovati za toliki broj osoba svečanost. Od izbora 2020. godine, mi sa GO Grocka nismo imali nikakve organizovane svečanosti. U septembru prošle godine nije bilo nikakvog slavlja u tolikom broju sa penzionerima, što je lako dokazivo,potvrdili su nam vlasnik i vlasnica restorana Narcis iz Leštana.
Takođe, prema važećim epidemiološkim merama, tada je bilo zabranjeno okupljanje više od 500 ljudi u zatvorenom prostoru, te je ovakvu proslavu bilo nemoguće održati sa prikazanim brojem, a da ona bude u skladu sa propisima donetih od strane Vlade Republike Srbije.
Savetnica postavljena za Većnika
U međuvremenu, savetnica predsednika Grocke, koja je potpisala ovaj zapisnik postavljena je za Većnika. Na tom mestu ima primanja od preko 100 000 dinara. Ni Dragana Petković ni Tijana Barbu Milić nisu odgovorile na više poziva novinara Žig infa, kako bi razjasnili potpisani zapisnik. Prema saznanjima Žig infa, predsednik Grocke, Dragan Pantelić od samog postavljenja na funkciju ovakve ugovore potpisuje bez da ih uopšte pročita. To ga ipak ne oslobađa odgovornosti za proneveru novca u milionskom iznosu.
Za Žig info:
Željko Matorčević