Gruba procena nameštaja iz Leštana od 10 000 evra

admin
oktobar 6, 2018

0 komentara

5 min čitanja
13

Tu negde, pre odprilike 2. godine baš pred lokalne izbore, preduzeće Metallineks u Leštanima posetili su predsednik Opštinskog odbora SNS Grocka Dragoljub Simonović , sekretar opštinskog odbora SNS Grocka Jasmina Mandić, predsednik Mesnog odbora SNS Begaljica Zoran Kostić, predsednik Mesnog odbora SNS Kaluđerica Vlado Radovanović i član OO SNS Grocka Sanja Jovanović.

U razgovoru sa direktorom ovog preduzeća Đurom Gruborom upoznati su radom preduzeća i načinom proizvodnje.Takođe ovom prilikom obišli su prostorije preduzeća, gde im je pokazan deo asortimana koji se proizvodi i isporučuje potrošačima na evropskom tržištu.

A Grubor, poznati Demokrata iz sada već davnih vremena. Isto kao i zamenik gradonačelnika Vesić i mnogi drugi „žuti“ ljudi.

U toj šetnji, predsedniku Simonoviću zapade za oko jedan komad nameštaja. Vidi Grubor, reče predsednik naprednjaka, ovaj nameštaj mora da imam. Poslaću posle svoje ljude sa kamionom iz mog preduzeća Graditelj, pa to nek utovare. I nemoj da se brineš, biće to sve regulisano. Javno će ti pokrijemo troškove, neće se krijemo kao za vreme demokrata.

Prođe neko vreme, postade Grubor predsednik Saveta za privredu u Grockoj. Gotovo da nije bilo manifestacije da nije prisustvovao. Jednog dana, dok se šetkao preduzećem, Grubor se seti predizbornog nameštaja. Auh, uzvika Grubor pa meni nije plaćen onaj nameštaj! Brže bolje, pozva nekadašnjeg ljutog neprijatelja a sadašnjeg prijatelja Simu. Alo, Simo a onaj nameštaj, kada će to da regulišemo, upita grubo Grubor.. Ništa ne brini, evo koliko sutra ću da raspišem nabavku, tvoje je samo da konkurišeš.

Kako je bio u poslu, Grubor zaboravio da konkuriše a Sima raspisao nabavku. Nakon par dana pozva Sima Grubora i reče mu: Alo bre, jel ti hoćeš novce ili ne. JA raspisao nabavku, svi se prijavili osim tebe.. Uf, ja zaboravio, evo šaljem, ali nemam sve da znaš, reče Grubor. Ma nema veze, odgovori Sima, samo pošalji.

JUL 2018. GODINE

Ugovor o javnoj nabavci dodeljuje se Gruborovom preduzeću, koji je inače prijavu podneo kao najskuplji ponuđač i poslednji u nizu. Predsednik Simonović odobrava odluku komisije koja je konstatovala da ostala dva ponuđača nemaju jedan papir koji se kupuje u običnoj knjižari! Komisija je donela odluku da je Gruborova ponuda ekonomski najisplativija te zaključuju sa njim ugovor u visini od milion dinara bez PDV-a.

REŠENJE U DODELI UGOVORA

Tako je gruba procena nameštaja iz Leštana prošla procenu komisije.

Priča koju ste pročitali je izmišljena. Nastala je kao paradoks dodeljivanja ugovora o javnoj nabavci nameštaja. Nekako u GO Grocka, na konkursima dobijaju svi oni koji su u bliskoj sprezi sa vlasti, ili bolje rečeno sa naprednjacima. Više nema prekrivanja, sad je sve javno i transparentno, a ako ne daj Bože, krenete da se i raspitujete ili kritikujete sigurno ćete biti narodni neprijatelj koji ruši prosperitet onih koji se bore, najbolje rečeno, da samo njima bolje bude!

 

Željko Matorčević

 

Poslednje