EU protežira svoje poltrone i štićenike, oni trče po Srbiji i propagiraju EU

16021603168338623876
Goran Pekarski
april 11, 2024

0 komentara

11 min čitanja
26

Da li Srbija ima prijatelja u EU. Da li je Srbija dobrodošla ili je Srbija samo cilj kako bi se Moskvi pokazalo da nema uticaj na Balkanu?

Da li bi smo mi bili samo trofej koji bi brzo bio odbačen? Evropska unija ne želi Srbiju. Srbija ne želi Evropsku uniju. Mi smo Evropa i bez Evropske unije. Mi smo kulturološki i intelektualno ispred Evropske unije. Mi smo sposobniji od njih ali patimo od kompleksa niže vrednosti i stalno se dodvoravamo „gorima“ od sebe. Mi pružamo ruku prijateljstva svakome ko nas ne voli. Mi titramo svakome ko nas mrzi. Mi opraštamo svakome ko nas je ubijao i to je zapad shvatio i zato uvek prema nama igra oštro jer znaju da među nama uvek ima mnogo onih koji će za rad šake zobi izdati prijatelje i državu.

Oni koji su shvatili da EU protežira svoje poltrone i štićenike, oni trče po Srbiji i propagiraju EU. Ne rade oni to zbog boljeg života građana nego radi sebe i svojih pozicija. To su oni koji spavaju u sopstvenoj povraćki ili se slikaju polugoli ispred ogledala. To su oni koji gaje neke vrednosti koje nikada nisu i neće biti dobrodošle u srpskom rodu. To su oni koji bi da se dovore EU, trče po Srbiji, i propagiraju Srbiju kao genocidnu državu a srpski rod kao genocidni narod, poput Gđe. Đorđević (Srbija protiv nasilja) koja je jasno, pred kamerama izjavila da je u Srebrenici bio genocid. Naravno, ne rade oni što su se sami tako dosetili nego zato što im je neko rekao da je to dobro jer će tako pre doći do otrežnjenja kod Srba i pre će prihvatiti evropsku cokulu kao divnu stvar pod koju bi trebalo poturiti glavu.

Šta je Evropa? Naravno ne mislim na kontinent nego na jezgro Evrope koju čine kolonijalne sile koje su toliko postale bahate da ne prezaju ni od čega ne bi li sačuvale taj status i kako bi i dalje vampirski sisale resurse malih i siromašnijih država. Pogledajte dešavanja u centralnoj Africi. Francuzi se pod pritiskom povlače iz svojih kolonija. Presušuju izvori prihoda i Makron se pogubio. Počeo da preti Rusiji kako će poslati trupe da se bore na strani Ukrajine.

Zaboravljaju Francuzi da je Napoleon krenuo na Rusiju i da se to završilo umarširavanjem Ruske vojske u Pariz 1814. godine. Zaboravili su Francuzi da je Rusija sprečila Veliku Britaniju i Prusku da rasparčaju Francusku i da je Rusija tako sačuvala Francusku kao državu.

Nisu samo Francuzi kretali na Rusiju i bili poraženi. Kretali su i Poljaci, Nemci, Skandinavci, i Turci, kao i još neki. Nemci su izgleda zaboravili kako se završio drugi svetski rat a da posle toga Rusi nisu sproveli osvetu i odmazdu nego su sačuvali nemačke građane i pustili ih da obnove državu. Pustili su ih da se opet ujedine i šta smo dobili? Ujedinjenjem Nemačke došlo je do cepanja mnogih drugih zemalja.

Neko od nabeđenih evrofila će mi reći a što su Rusi bolji za Srbiju i šta su nam oni to dobro doneli? Mnogo toga ima još iz perioda formiranja Državnosti Srbije i prvih srpskih ustanaka protiv Turaka ali da se vratimo na istoriju iz dvadesetog veka.

Rusija se zauzela za srpsku vojsku onda kada su Francuzi i Englezi odlučili da unište i ono što je preostalo posle povlačenja preko Albanije pred Austro-Ugarskom hordom.

Posle prelaska peko Albanije, izmrzla, izgladnela i ranjena srpska vojska stigla do mora a saveznici su se pravili ludi. Odbijali su da pomognu srpskoj vojsci da se prebaci na ostrva kako bi obnovila snagu i kako bi se zalečila.

Nikolaj Drugi Romanov postavio je ultimatum Francuzima da će Rusija istupiti iz rata i potpisati separatni mir sa Nemačkom ako saveznici a pre svega Francuzi i Italijani, a i Britanci, ne pomognu i prevezu srpske vojnike na ostrva Vido i Krf. Tek posle ultimatuma „kreće se lađa Francuska“. Niko danas ne peva o Nikolaju drugom ali svi mislimo da su nas Francuzi spasili.

5.april 1941. Poslanik iz Britanske ambasade posetio je svog kolegu u Američkom poslanstvu u Beogradu i saopštio mu da će, sutra, 6. Aprila, ujutru, Hitler bombardovati Beograd iz tri pravca. Ni Britanci a ni Amerikanci nisu o tim saznanjima obavestili ni jednog srpskog zvaničnika. Da su nas obavestili mogli smo bar da spasimo arhivu iz narodne biblioteke gde je u požaru, od pogotka Nemačke bombe, izgorelo preko 3000 spisa i svitaka u kojima se nalazila kompletna dokumentacija i zapisi srpskih kraljeva i knezova. Ćutanje o bombardovanju nas je koštalo života mnogo ljudi pa su , ti naši „prijatelji“ saučesnici, zajedno sa Nemcima, u bombardovanju Beograda. Jasno je da je događaj 27.Marta i „Bolje grob nego rob“ i „Bolje rat nego pakt“ bio uvertira jer je saveznicima trebao sukob na Balkanu kako bi vezali jedan deo Nemačke vojske. Naravno da su odabrali Beograd i Srbe jer na Hrvate nisu mogli da računaju a Bugari su već bili uz Nemce.

Takođe ti isti prijatelji su iskoristili kao izgovor 1944. pa su nas , zbog Nemaca, još dva puta bombardovali pre nego što su Rusi stigli i oslobodili Beograd. Naravno, nisu bombardovali Zagreb nego Beograd. Mi se sada preko filmova sećamo koliko smo bili dosledni i iskreni pa smo spasavali savezničke pilote i obezbeđivali im povratak kući. Mi ih spašavali a njihovi „unuci“ su opet leteli iznad naših glava ali ne kao prijatelji nego kao zlikovci čiji je zadatak bio da nam „uteraju“ demokratiju.

Neprijateljstvo i sveopštu patološku mržnju prema jednom malom Balkanskom narodu pokazali su opet, svi zajedno, 1999. kada su nas napali , kukavički, sramno, kršeći povelju UN.

Odnos prema Srbiji se opet pokazao kada su , jedva dočekali, da šiptari postupe po njihovoj naredbi, proglase nezavisnost a da ovi, brže bolje odmah priznaju nezavisno Kosovo.

Jesu li nam to prijatelji? Da li da njima verujemo? Da li mi imamo budućnost sa njima? Možda imamo budućnost ali samo kao poslušnici i sirotinja.

A sada pitanje eurofilima? Ako ništa drugo onda , kada su nas to Rusi bombardovali? Ko nas štiti u UN?

Ko nam je poklonio avione i tenkove?

Ko? Nemci, Ameri, Briti, …??? Neee !

Odgovor znate.

Prijateljstvo sa svima. Poštujmo svakoga. Saradnja sa svima ali gaženje sebe, ne, ni zbog koga. Nezavisna, samopstalna, i neutralna Srbija. Nikada više Srpska vojska da ne brani zapad od istoka. Nismo mi potrošna roba.

I zato NE u NATO i NE u EU

 

Goran Pekarski

 

 

Poslednje