Kada je udaren Vuk, kao da je ponovo kuća zapaljena

160016021952255425644667
Željko Matorčević
maj 29, 2024

0 komentara

5 min čitanja
29

„Zapalili su mi kuću, sve je izgorelo, nemam više ni telefon…“ Još uvek se tačno sećam reči koje je izgovorio kolega Milan Jovanović, kada je tog decembra 2018. godine ostao bez ičega. Moje prvo pitanje upućeno njemu je bilo „da li je siguran da su ti zapalili kuću“. Milan je potvrdio da mu je kuća zapaljena i da postoji snimak tada nepoznate osobe koja baca molotovljev koktel.

Bio sam šokiran. Nisam mogao da verujem da nakon dva meseca od mog prebijanja, neko se usudio da ode i korak dalje, da zapali kuću!

Već ujutru u izjavi za medije, Milan je bio izričit da mu je tadašnji predsednik Grocke, Dragoljub Simonović, visoki funkcioner SNS-a zapalio kuću. Jer, „nema ko drugi“, tvrdio je Milan.

Ubrzo je organizovana podrška Simonoviću. Iako je vrlo brzo završio u pritvoru, i nakon puštanja na slobodu, organizovan je miting podrške Simonoviću. Ako pogledate „podršku“, odnosno one što su došli ispred opštine Grocka da tog 20. marta daju podršku Simonoviću, videćete da su to članovi SNS-a i funkcioneri od kojih je većina i danas na funkcijama u Grockoj.

Nakon 6. godina od paljenja kuće, Simonović je pravosnažno osuđen kao nalogodavac. I dalje je član SNS, i dalje se niko nije, barem od onih koji su mu dali podršku, ogradio od Simonovića. Što se tiče novinara, i dalje su nepoželjni u GO Grocka, isto kao i kod Simonovića.

Danas, kada sam čuo da je napadnut kolega Vuk Cvijić, pre nego je i objavljeno ko je napadač, setio sam se događaja od oktobra 2018., kada sam brutalno pretučen na ulici. Od posledica prebijanja, proveo sam nedelju dana u bolnici.

Istog trenutka znao sam da je napadač neko iz SNS-a, koji je direktno povezan sa Aleksandrom Vučićem.

Kako je kolega Jovanović direktno ukazao na krivca, tako i ja to činim sada. Glavni krivac za napad na Vuka je niko drugi do Aleksandar Vučić. Njegova retorika prema novinarima doprinela je napadu i na Cvijića. I vrapci na grani znaju da je napadač Lađević neko ko radi direktno za Vučića i plasira njegovu propagandu.

Kako se Vučić i SNS ni u jednom trenutku nisu odrekli Simonovića, neće ni Lađevića. Dok će Cvijića boleti glava, Lađevića neće jer će imati zaštitu. Voleo bih da grešim, ali teško da će drugačije biti.

Svakako, kolega Vuk Cvijić ima apsolutuni podršku od naše male redakcije. Nažalost, za napad na njega krivi su i oni koji se predstavljaju kao novinari, a u stvari su samo propagandna mašinerija SNS-a. Svaki napad na novinare, na žalost, ja lično doživljavam. Kada pročitam takvu vest, zaboli me rana koja mi je operisana a koju mi je zadao napadač koji još uvek nije pronađen, ali je on često viđan na štandu SNS-a.

Željko Matorčević

Naslovna fotografija: Perica Gunjić, Cenzolovka

Poslednje