Dok je predsednik GO Grocka, Dragan Pantelić, slavio drugi dan svog rođendana, predsednik Vučić je obišao štand 44. Međunarodnog sajma turizma i 18. Međunarodnog sajma hotelsko-ugostiteljske opreme HORECA-OPREMA.
Predsednik Vučić je tom prilikom, navodno, rekao, da Grocka ima najlepšte voće i najlepši pogled na Dunav.
A na štandu GO Grocka svi prisutni osim predsednika ove lokalne samouprave. U prvim redovima i oni koji nisu u zvaničnoj delegaciji GO Grocka, barem ne po protokolu, Rade Ivetić i njegova prijateljica.
Tu je i voditeljka TV Pink i navodno bivša savetnica predsednika GO Grocka, Gordana Uzelac koja je u GO Grocka jedno vreme imala platu od preko 1 000 evra.
Predsednik Vučić, nažalost, bio je u pravu kada je rekao da Grocka ima najlepše voće i pogled na Dunav. Ova lokalna samouprava ima voće, ali za kvalitet i kvantitet istog otkupljivači im ostaju dužni. Među najvećim dužnicima voćarima je, pogađajte, firma u većinskom vlasništvu predsednika Grocke. A kada pogledate na Dunav, vidite samo reku sa priobaljem koje nije sređeno. Sportsku halu nikada ne završenu i nepokošenu travu sa smećem.
S druge strane brda, ako bacimo pogled na severni deo opštine Grocka, videćemo isto tako Dunav. A pored njega, najveću legalnu komunalnu i više desetina ilegalnih deponija na kojima se taloži pretežno građevinski šut. Ma svega ima i mogli bi mi ovako da nabrajamo u nedogled.
Sve nam se u opštini Grocka svelo na štandove, jer realna slika je razočaravajuća. Zna to i predsednik Grocke, ali njemu je preče da, kao danas, iz svoje kancelarije besni na one koji su otišli na štand, dok on nije bio prisutan. Propustio je predsednik Grocke da se uslika pored Vučića, dok su to drugi učinili i to bez njegovog znanja. A baš mu je to trebalo. Da se slikao sa predsednikom Vučićem, opravdao bi svoj nerad, a voćarima kojima duguje novac bi „zapušio“ usta, te isti ne bi mogli da traže da im se isplati dugovanje. Ovako, jadan, od jutros u kancelariji pravi dramu zašto je Rade Ivetić sa svojom prijateljicom otišao na štand, a on nije.
Kakav predsednik, takva i opština. Šlepovanje ispod imena Vučića je stari oprobani recept. U njegovo ime možete da činite sve, ali baš sve. Za druge, iricionalnost sa štanda biće prikazana kao realnost.
Željko Matorčević