U opštini Grocke grčevito se bore za opstanak na vlasti

1504158416022564borba za vast
Željko Matorčević
jun 23, 2022

0 komentara

5 min čitanja
15

Oni su prepošteni za vreme kampanje. Isijavaju dobrotu, moral, brigu o narodu, a onda kada pobede to se prosto više ne važi. Jagnjeću kožu skinu i okače o čiviluk za neke druge izbore, a i oni su na pragu.

Pogledajmo opštinu Grocku. Na šta liči ova opština od kako su naprednjaci na vlasti? Jad i beda jedne bede! Napredno đubre na sve strane opštine. Ugasiše javna preduzeća i sve je stalo. Jedno veliko JOK za sve investicije.

Ova vlast još uvek se vadi na onu prošlu! Pa da li je to normalno? Naravno da nije! Narod je postao svestan da opštinu Grocku predvode neznalice i neposobnjakovići sa kojekavim sumnjivim diplomama i koji samo rade za svoje džepove.

Moralni čin ove političke svite je da podnesu ostavke. Ali ne! Kako da napuste ušuškane fotelje, putne troškove i redovne plate? Briga njih za narod, za opštinu, oni su sebi najbitniji. U svemu, ipak, ima neko dobro, a to je da što duže ostaju na vlasti narodu prokazuju pravo lice.

Niko nije više lud i naivan da veruje Bukviću, Stefanu, Jasmini i sličnima iz vlasti. Kome će oni ikad više u politici trebati?  Sadašnjem povereniku Andriju Čupkoviću oni su izgleda potrebni, jer ih je opet angažovao.

Ako je iko srušio ugled Aleksandra Vučića u Srbiji to su ovakvi “političari” kao ovi u Grockoj. Na lokalu su najveći bahati i alavi buzdovani. Njima ne trebaju protivnici, oni su protivnici sami sebi, jer su neznalice i ljudi koji bi za šaku jada prodali ono malo poštenja ( ako ga uopšte imaju ).

Grčevita borba za opstanak na vlasti i dalje traje. Spremni su da proturaju i tračeve iz svojih redova. Danima se Grocka zabavlja. Opozicija, da postoji, treba samo da kupi kokice i da ih gricka dok gleda gročanski rijaliti.

U ovom rijalituju možemo videti ponovna obećanja i ponovo samo jurcanje za glasovima. Kao u pravom rijalitiju, zbog stresova, i u ovom gročanskom završavaju po bolnicima. A kako i ne bi, jer borili su se u gročanskom rijalitiju nedavno za osvajanje što više glasova i uspeli su u tome. Grocka je jedna od retkih opština u kojima je izdejstvovan dobar rezultat, ali uzalud. Na tronu su Vračarci, Staro – građani i drugi koji su imali daleko gori rezultat. Učesnici rijalitija u Grockoj dobili su opet zadatak da se bore za izborni rezultat. Od njihovog rezultata zavisiće opstanak na tronu svih drugih, osim njih samih. Oni će se i nakon ove borbe, ponovo boriti za opstanak i ponovo će im se dati obećanja.

I tako se grčevito bore za opstanak na vlasti lokalni “političari” Opštine Grocka. Svađaju se kao nikad. Panika i ozlojeđenost je zavladala u koaliciji, ako se tako može nazvati ta skupina samointeresnih ljudi. Niko nikom ne veruje! Razočarani jesu, ali učesnici gročanskog rijalitija će ipak pristati na nova obećanja. Navikli su da lažu i sebe i druge.

 

Željko Matorčević

 

 

 

Poslednje