Višekruna: Moj život u Holandiji nakon godinu dana

admin
jul 1, 2018

0 komentara

3 min čitanja
8

Ovih godinu dana sam stalno vozio autom čiji je vlasnik jedna holandska provincija te ne plaćam gorivo. Zbog toga sam sa prijateljima koji su dolazili iz Srbije često pravio krugove Amsterdam-Nemačka-Francuska-Belgija.

Svi smo se saglasili da je u Holandiji ubedljivo najbolje. Od toga kako zemlja izgleda do toga da su ovde najlepši ljudi. Putevi su mnogo bolji, pa i oni najmanji seoski, trava je sređena, plaže su prelepe.

U Holandiji su svi autobusi potpuno novi, sve je čisto. Fabrike su na svakom koraku, doduše ovo je zemlja brojnih pravila i visokih taksi da bi se moglo održavati sve da bude tako lepo.

Holandija je nešto između Amerike i Evrope. Takođe su cene hrane u velikih supermarketima niže nego u većini zemalja članica EU i turisti zato pune kofere hranom uz komentare da je neverovatno jeftina. Ovde postoje restorani svih država sveta s obzirom da u holandskim gradovima živi preko 100 različitih nacija a i da Holanđani obožavaju da jedu različite kuhinje. Tu su jako liberalni, kao i u svemu ostalom. Svi vole svoju zemlju i ogromna većina kralja i tolerantni su prema nama strancima, za razliku od Nemaca.

Nemačkih turista je jako puno u holandskim gradovima koji izlaze na more. U svakom slučaju ko god živi u Holandiji, čim izađe iz nje u šoping ili provod u neku okolnu zemlju, jedva čeka da se vrati nazad jer ovde sve izgleda mnogo lepše, modernije i novije.

 

Višekruna Đorđe

Poslednje