Nepoznata osoba ostavila je u blizini sedišta Policijske uprave u Kraljevu eksplozivnu napravu za koju se pretpostavlja da potiče iz Drugog svetskog rata. Pirotehničari uklonili granatu
KRALJEVO – Noćas je u neposrednoj blizini sedišta Policijske uprave u Kraljevu ostavljena eksplozivna naprava za koju se pretpostavlja da datira iz Drugog svetskog rata.
Nadležni su odmah reagovali, pozvali pirotehničare, koji su na bezbedan način i u skladu sa predviđenim procedurama uklonili granatu. Kako saznajemo, operativnim radovm utvrdiće se poreklo naprave, kao i identitet lica koji su napravu ostavili u ulici Vojvode Putnika.
Zaostalo oružje iz rata, inače, nalazilo se na teritoriji grada Kraljeva nakon plavljenja obala Zapadne Morave u maju prošle godine. Kada se nabujala reka povukla, poljoprivrednici su nailazili na neeksplodirane naprave iz ovog perioda.