Nacionalni praznik Francuske proslavljen, od zvanica i naš novinar

admin
jul 13, 2019

0 komentara

2 min čitanja
14

12. jula 2019, Ambasador Francuske, Frederik Mondoloni sa suprugom ugostio je mnogobrojne zvanice na tradicionalnom prijemu povodom nacionalnog praznika.

Predsednica Narodne skupštine, gđa Maja Gojković, kao i predsednica Vlade Republike Srbije, gđa Ana Brnabić su svojim prisustvom uveličali ovaj događaj, a prijemu je prisustvovalo i više ministara, predstavnika verskih zajednica, vladinih i lokalnih političkih institucija, predstavnika vojske i diplomatskog kora, civilnog društva, francuske zajednice u Srbiji kao i mnoge druge ličnosti , od kojih je i naš novinar Milan Jovanović, uključene u francusko-srpsku saradnju tokom godine.

milan i brnavicka

Premijerka Srbije Ana Brnabić i novinar Žig infa Milan Jovanović

To je bila prilika da ambasador poydravi goste uoči predstojeće posete predsednika Francuske Srbiji i da podseti na važnije elemente bilateralne saradnje od prošlog 14.jula.

Posle zvaničnog dela programa, posebno obeleženog ambasadorovim govorom, kome je prethodilo nadahnuto i dirljivo izvođenje nacionalnih himni hora gimnazije « Jovan Jovanović Zmaj » iz Novog Sada, slavlje je nastavljeno uz živu džez muziku i izbor francuskih šansona.

Premijerka Srbije Ana Brnabić je izrazila čast i zadovoljstvo zato što je upoznala novinara Milana Jovanovića. Kako je istakla, čast bi joj bila ga ugostiti i u svom kabinetu.

 

EŽI

Poslednje