Dobrica Veselinović: Ovim tempom, Novom Beograd bi trebalo 3 hiljade godina da unapredi energetsku efikasnost

Farsa od programa za podizanje energetske efikasnosti: Novom Beogradu ovim tempom bi trebalo 3 hiljade godina da ga završi.

admin
mart 18, 2022

0 komentara

3 min čitanja
2

 

Program Vlade Srbije za podizanje energetske efikasnosti doživeo je potpuni fijasko. Kako i ne bi, kada je za celu Srbiju Vlada izdvojila samo oko 500 miliona dinara, 3,6 miliona dinara po opštini, što je jedva dovoljno za po tridesetak stanova u svakoj.

Pored toga što su sredstva izuzetno mala, beogradske opštine Novi Beograd, Sopot i Rakovica, kao i velika većina, preko 80 lokalnih samouprava u Srbiji, nisu se ni prijavile za ova sredstva.

“Aleksandar Šapić se kandiduje za gradonačelnika Beograda, a opština koje je bio predsednik, Novi Beograd, nije se ni prijavila za sredstva kojim bi se pomoglo ljudima da promene dotrajale prozore i urade izolaciju. Mislim da to na najbolji način pokazuje i to da on ne razume potrebe ljudi, ali i da nema kapacitet da vodi Beograd” – poručio je Dobrica Veselinović kandidat za gradonačelnika Beograda i dodao da koalicija MORAMO ima plan velikog ulaganja u podizanje energetske efikasnosti.

“Umesto farse od programa koju sprovodi ministarka Mihajlović, obezbedićemo veliko ulaganje, subvencije od 75% umesto dosadašnjih 50% i mnogo više proširiti obuhvat programa. Uvešćemo podsticaje i za izvođače radova jer je ovo veliki potencijal za nova radna mesta.” – poručio je Dobrica Veselinović kandidat za gradonačelnika Beograda koalicije MORAMO.

Zbog dotrajale stolarije, loše fasadne i krovne izolacije, kao i neefikasnih sistema grejanja, prosečno domaćinstvo izgubi i do 40% odsto energije, pa se radi o značajnim uštedama za građane.

 

Poslednje