Gajić: Imenovanje Ane Trišić Babić za v.d. predsednika RS je politički kompromis

ana trisicgajickompormis
Žig Info
oktobar 19, 2025

0 komentara

3 min čitanja
15

Predsednik Narodne stranke Vladimir Gajić izjavio je danas da je imenovanje Ane Trišić Babić za vršioca dužnosti predsednika Republike Srpske politički kompromis jer se procenjuje da RS „sada nije sposobna da ide na oštriji sukob u vezi sa zaštitom svojih prava“.

„Sa druge strane, dosadašnji predsednik RS Milorad Dodik je najavio nezavisnost kao cilj. Moguće je da će Željka Cvijanović biti kandidat za predsednika RS na izborima“, rekao je Gajić televiziji Prva.

Gajić je istakao da Nemačka najviše potkopava Dejtonski sporazum sa ciljem da ga uništi.

„Prava Srba u Bosni i Hercegovini nisu samo njihova prava kao građana nego postoje i prava entiteta RS, kao što na Kosovu i Metohiji postoje građanska prava Srba i prava srpske države na toj teritoriji i oba ta prava su od izuzetnog značaja i nikada ih ne bi trebalo razdvajati“.

„Predstoji nam težak period u zaštiti prava Srba u RS. Narodna stranka smatra da bi državna politika trebalo da bude integralistička i da vodi računa o celini srpskog naroda na Balkanu, jer je srpski narod jedan i nedeljiv, on ne može da se deli na Srbe iz BiH, Crne Gore, Severne Makedonije, nego smo jedan i jedinstven narod i da matica tog naroda je Srbija, koja je po Ustavu dužna da vodi računa o svima bez ikakvih kalkulacija“, dodao je Gajić.

Gajić je istakao da EU od Srbije zahteva da odustane od zaštite prava Srba u BiH i da bespogovorno sluša naloge iz Brisela, jer EU ima kolonijalni pristup prema Srbiji.

„Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen je predstavnica politike za koju sam mislio da je nestala u Evropi završetkom Drugog svetskog rata pre 80 godina ali nemački ekspanzionizam je ponovo prisutan pogotovo na Balkanu“, zaključio je Gajić.

Poslednje