Gajić: Tužilaštvo je najrmačnija institucija, Zagorka Dolovac najodgovornija za mrak

vladimir gajic
Žig Info
maj 18, 2025

0 komentara

5 min čitanja
27

Predsednik Narodne stranke Vladimir Gajić izjavio je danas da je tužilaštvo najmračnija institucija u Srbiji, što omogućava pojavu ogromnog broja dezinformacija koje zbunjuju građane, i da je za to najodgovornija vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac koja je već 17 godina na vlasti u tužilaštvu.

„Zato je Narodna stranka pokrenula narodnu inicijativu za utvrđivanje odgovornosti Zagorke Dolovac za nevršenje javnotužilačke funkcije. Ta inicijativa je među retkim pravnim mogućnostima da dobijemo bolje pravosuđe od onog koje imamo danas“, rekao je Gajić televiziji Prva.

„Tužilaštvo pod vođstvom Zagorke Dolovac pokazalo je da nije u stanju da se nosi sa velikim problemima, posebno posle ustavnih promena u oblasti pravosuđa, kojima sam se snažno protivio“, dodao je Gajić, koji je advokat.

Gajić je istakao da je obaveza tužilaštva da javnost obaveštava o najvažnijim stvarima.

„Sada čak tri tužilaštva rade na predmetu u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu u kojem je poginulo 16 ljudi. To zbunjuje i pravnike, a kamoli širu javnost i laike. Proces za pad nadstrešnice je u zamrznutom stanju prvenstveno zbog Zagorke Dolovac, koja rukovodi javnotužilačkim sistemom“, rekao je Gajić.

Upitan o zahtevu studenata za održavanje vanrednih parlamentarnih izbora, Gajić je odgovorio da bi jedini izvesni efekat izbora bila „promena opozicije“, i dodao da je zahtev za održavanje izbora dobar, jer se kriza može rešiti samo izborima, ali je nerealan zahtev da opozicija „pređe u monaštvo i tihuje“, odnosno da sedi na klupi dok se održavaju izbori.
„Neko nije zadovoljan parlamentarnom opozicijom. U Srbiji od 1903. godine i nasilnog svrgavanja dinastije Obrenović nije bilo autentično srpske promene vlasti. I 2012. godine je ključnu ulogu odigrala strana podrška padu prethodne vlasti i brzo posle toga je potpisan Briselski sporazum. Sada ’taj neko’ nije zadovoljan jer Srbija neće da potpiše sporazum o Kosovu i Metohiji i neće da uvede sankcije Rusiji“, rekao je Gajić.

„Zapad prema državama poput Srbije ima pristup da moraju u svakom trenutku da urade ono što se od njih traži. Tako se pravi kolonija i oni imaju više od 300 godina iskustva u upravljanju kolonijama, oni su to izmislili“, dodao je Gajić.

Gajić je naveo da su „studenti u protivrečnosti“ jer od trenutka u kojem traže izbore i prave svoju izbornu listu ulaze u politiku, čime se otvara pitanje autonomije univerziteta na kojem je zakonom zabranjeno političko delovanje.

„Oni sada moraju da stupe u političku arenu, a tada više nisu studenti nego politčki akteri, što, kako mi se čini, stvara konfuziju u njihovim redovima“, rekao je Gajić.

„Velika je greška bila da studenti trče kroz Hrvatsku ka Briselu, gde slušaju Tonina Piculu dok je istovremeno predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Moskvi na vojnoj paradi, jer je jedini način da pobede na izborima da na njihovu stranu pređe pola miliona Vučićevih glasača, a to ovako neće postići. Kao da ih je neko savetovao da učine nešto što će im sigurno naneti političku štetu“, zaključio je Gajić.

Poslednje