ŠEŠELJ OPET PROVOCIRA U HRTKOVCIMA Kupio kuću, postavio neonska svetla, a sad u njoj ORGANIZUJE KONGRES

Lider radikala Vojislav Šešelj nastavlja da provocira meštane Hrtkovaca pošto je u tom selu gde je počinio zločine protiv čovečnosti zakazao za 4. maj deseti Otadžbinski kongres SRS-a i to godinu dana pošto je tamo kupio i kuću.

admin
april 18, 2019

0 komentara

4 min čitanja
1

Upravo u tom objektu na kome stoji natpis neonskim svetlima „Kuća Vojislava Šešelja“ lider radikala je planirao da organizuje kongres. Šešelj će tako drugi put u samo godinu dana pokušati da organizuje skup u Hrtkovcima. Prošle godine mu to nije uspelo jer je miting zabranio MUP sa radikalima prošlog proleća, ali se predsednik SRS okupljenim pristalicama obratio u Jarku.

Na taj način je bahatim performansom Šešelj želeo da obeleži 26 godina od mitinga u Hrtkovcima na kom su pročitana imena onih Hrvata koji su se navodno opredelili za Zbor narodne garde Hrvatske. Posle tog događaja krenulo je iseljavanje Hrvata iz Hrtkovaca, a Šešelj je prošle godine pred Mehanizmom za međunarodne krivične sudove u Hagu osuđen na 10 godina zatvora – kaznu koju je u tom momentu već odslužio. Žalbeno veće je zaključilo da je Šešelj kriv za progon, deportaciju i podsticanje deportacije Hrvata iz Vojvodine. Predsednik poslaničke grupe SRS u Skupštini Vojvodine Đurađ Jakšić ističe za portal 021.rs da se kongres organizuje baš u Hrtkovcima jer se u ovom selu nalazi sedište Komiteta za odbranu Vojislava Šešelja, kao i da je tamo sedište i Okružnog odbora u Sremu, kao i sedište Opštinskog odbora u Rumi.

– Zašto bi kongres morao da bude u Beogradu ili Novom Sadu? Podsetiću vas na istoriju Srpske radikalne stranke koja kaže da osnivački kongres SRS nije bio ni u Beogradu, ni u Novom Sadu, nego u Kragujevcu. Tako da, zašto da ne – kaže Jakšić.

Prošlogodišnju zabranu skupa radikala u Hrtkovcima Jakšić je ocenio kao „ujdurmu vlasti“ koja je bez ikakvog objašnjenja zabranila miting prijavljen u skladu sa zakonima. Funkcioner SRS tvrdi da radikali ne podižu nikakve tenzije u Hrtkovcima.

– Kuća Vojislava Šešelja kupljena je pre gotovo godinu dana i apsolutno nikakve tenzije u Hrtkovcima ne postoje. Štaviše, mi imamo masovan priliv novih članova iz samih Hrtkovaca u SRS, upravo otkad je kupljena kuća u kojoj je sedište Komiteta za odbranu – priča Jakšić.

HGS: Država da spreči tenzije

Predsednik Hrvatskog građanskog saveza Tomislav Stantić istakao je za 021.rs da se ovaj savez protivi bilo kakvom događaju stranaka kao što je SRS, posebno u Hrtkovcima.

– To smatram apsolutnom provokacijom. Državni organi bi trebalo da rade svoj posao i da spreče dalje dizanje tenzija, a što je očigledno cilj SRS u ovoj prilici. Sasvim sigurno da se ovim događajem prizivaju sećanja na devedesete – rekao je Stantić.

M. Tašković  Blic

Poslednje