Почетна » Слободан Илић: Одбијен предлог да се о увозу неквалитетног меса расправља на скупштинском Одбору за пољопривреду, Мартиновић бежи од одговорности

Слободан Илић: Одбијен предлог да се о увозу неквалитетног меса расправља на скупштинском Одбору за пољопривреду, Мартиновић бежи од одговорности

од Жиг Инфо
0 коментар

Народни посланик Србија центра Слободан Илић изјавио је да је Одбор за пољопривреду у Скупштини Србије одбио предлог да се о питању увоза неквалитетног меса које се продаје као домаће расправља на данашњој седници.

„Већина режимских посланика није дозволила да се на данашњој седници Одбора за пољопривреду расправља о увозу неквалитетног меса које се продаје као домаће. То је доказ да СНС крије да свесно уништава српске сточаре и домаћине и да дозвољавају да се грађанима продаје неквалитетно месо. Неко ту добро зарађује. Такође, јутрос је било планирано да гостујем на једној телевизији заједно са представником Министарства пољопривреде, али је он у последњем тренутку отказао учешће. То јасно показује да Министарство бежи од ове теме. Ово је изузетно важно питање. Србија центар ће наставити да инсистира на одговорима, јер грађани заслужују да знају шта једу“, рекао је Илић.

Он је нагласио да Србија неконтролисано увози месо из земаља попут Шпаније, Русије и Италије, које домаће кланице потом пакују као свеже домаће месо.

„Током септембра је увезено хиљаде тона меса, највише из Шпаније. Ова земља је посебно проблематична, јер храни животиње искључиво ГМО храном која је неиспитана и може бити веома опасна. Зато је шпанска свињетина најјефтинија у Европи. За то време наши сточари пропадају, обори се празне, јер се сточарство у Србији уништава систематски већ 12 година и никада није било на нижим гранама“.

Илић је подсетио да је од министра Мартиновића тражио објашњење да ли се у кланицама увезено месо пакује и продаје као домаће.

„Од Министарства пољопривреде тражио сам и одговоре на питања где завршава месо из увоза, ко контролише декларације о малопродаји, ако се то уопште и ради, као и да ли је месо животиња које су храњене ГМО храном безбедно за људску исхрану. На ова питања нисам добио одговоре, већ само уопштене одредбе о томе шта би требало да се ради. Ветеринарска инспекција и Министарство не контролишу месо које прелази границу Србије и завршава у нашим кланицама. Неопходна је хитна реакција надлежних министарстава и инспекција по овим питањима,“ закључио је Илић.

Можда ти се свиди

Оставите коментар