Vučićeva poseta ćacilendu posle pucnjave i požara, osim što je imala za cilj da ohrabri njega samog, ali i one koji su se uplašili ličnih sankcija EU, uskratila je javnosti odgovor na najvažnije pitanje.
Naime, saznali smo koliko dece ima ranjeni radnik ćacillenda, u kojoj je prodavnici radio navodno penzionisani državni službenik koji ga je upucao, saznali smo i koji deo naroda čine potencijalni teroristi, ali nismo čuli javno priznanje od naredbodavca šta uopšte rade šatori ispred Narodne skupštine, na centralnoj gradskoj saobraćajnici i Pionirskom parku. Početna ideja da se tu nalaze nekakvi studenti obesmišljena je još 15. marta, kada je grupa dobro plaćenih kriminalaca sa debelim dosijeima iz šatora pokušala da napadne građane i studente i izazove krvoproliće.
Brlog, koji je vremenom dobijao obrise paravojnog kampa, od zabijanja prvog kočića i parkiranja traktora pa do danas, stalni je generator incidenata i straha. Od samog postavljanja ovog nelegalnog šatorskog naselja bilo je jasno da će biti sklonjen tek kada Vučić napusti Andrićev venac, ali i da je u njemu sakriveno oružje, municija i druga ubojna sredstva sa jedinim ciljem da se izazivaju sukobi i održava politička nestabilnost. Nesposoban da reši bilo koji od gorućih problema za narod i državu, poput sankcija NIS, potencijalnog narušavanja snabdevanja gasom i suočen sa rezolucijom EP kao njegovim najvećim političkim porazom, Vučićev plan je da nastavi da vlada izazivanjem novih kriza, kao jedinim načinom koji će samo njemu obezbediti političku korist. I dok se napolju čula pucnjava i goreli šatori njihovog ćacilenda, iako obavešteni poslanici SNS su očigledno po naređenju sedeli i glasali za fejk zakone, paralelno prateći na telefonima događanja ispred Skupštine!
Zato Srbija centar (SRCE) zahteva da se hitno ukloni ruglo i sramota Beograda sa Trga Nikole Pašića i Pionirskog parka, kako bi se izbegli svi budući „teroristički akti“ i ostali potencijalni incidenti. Još jednom postavljamo tzv. „nulto pitanje“ – čemu služe šatori puni huligana ispred Narodne skupštine i ispod prozora predsednika Srbije i gradonačelnika Beograda?