SVI SU RATNI ZLOČINCI! Šešelj: Vučić, Nikolić i Gojkovićeva su bili moji saučesnici u svemu

admin
mart 29, 2016

0 komentara

3 min čitanja
6

Haški optuženik Vojislav Šešelj, koji predviđa da će biti osuđen na 25 godina zatvora zbog ratnih zločina, rekao je da su Aleksandar vučić, Tomislav Nikolić i Maja Gojković bili njegovi saučesnici u svemu što je radio.

Haški optuženik Vojislav Šešelj rekao je u intervjuu za “Njuzvik” da je Vučić, posle njegovog izručenja Hagu, za stranku nabavio uređaj koji je mogao da prisluškuje telefone.

– Prisluškivao je i Tomislava Nikolića i kasnije mi doneo stenograme nekoliko važnih razgovora. Vučić je pretpostavljao da ću se uskoro obračunati sa Nikolićem i da ću ga nakon toga predložiti na mesto svog zamenika. Što mi, naravno, nije padalo na pamet, rekao je Šešelj.

Kaže da su Aleksandar Vučić, Tomislav Nikolić i Maja Gojković “učestvovali u svemu u čemu je i sam učestvovao”, dodajući da su oni bili njegovi “saučesnici”.

Pošto se Šešelj tereti za ratne zločine, sasvim je izvesno da su Vučić, Nikolić i Gojkovićeva takođe učestvovali u ratnim zločinima zajedno sa Šešeljem. Vučić je čak jednom prilikom snimljen sa puškom u Sarajevu!

Šešelj je rekao da će videti da li će ga Vučić isporučiti Hagu, navodeći da “do sada to nije hteo da učini”.

Podsetimo da se ime Aleksandra Vučića spominje u nalogu Haga za hapšenje troje radikala kao jedan od učesnika u podmićivanju svedoka optužbe.

Telepromter

Poslednje