Vulin kaže da je general Diković hrabar i častan oficir kojim se Vojska Srbije ponosi, te da ništa u njegovom ratnom putu i životu ne može biti razlog da on ne dobije vizu za putovanje u SAD.
„Mi nismo dobili zvanično objašnjenje zašto je to tako, tražili smo ga, tražimo ga i tražićemo ponovo od Ambasade SAD u Srbiji. Sa velikim nestrpljenjem očekujem da nam se kaže kako je moguće da je generalu Dikoviću uskraćena viza za putovanje koje su tražili američki domaćini, a ne za putovanje koje je tražio on ili Vojska Srbije“, rekao je ministar odbrane prilikom obilazaka radova na izgradnji hangara u kasarni „Boško Palkovljević Pinki“ u Sremskoj Mitrovici.
Napomenuo je da niko u Vojsci Srbije ne razume takav odnos američke ambasade prema generalu Dikoviću, primetivši da se takva odluka loše odražava na vojne odnose dveju zemalja, kao i da ona ne doprinosi saradnji već ostavlja loš trag.
„Nadamo se da će SAD razmotriti svoju odluku, ne zato što general Diković hoće ili neće da putuje već zato što je to odnos prema prvom čoveku naše vojske i odnos prema našoj vojsci u celini. Dok se to ne reši, bojim se da će takva odluka i dalje izazivati negativne posledice“, poručio je Vulin.
General Ljubiša Diković nije danas želeo da komentariše odbijanje Ambasade SAD u Beogradu da mu izda vizu.
Diković je dobio poziv načelnika Združenog Generalštaba Oružanih snaga SAD generala Džozefa Danforda da učestvuje na Konferenciji načelnika generalštabâ o borbi protiv nasilnih ekstremističkih organizacija, koja je, inače, održana 23. i 24. oktobra prošle godine u Vašingtonu.
Iako su iz Ministarstva odbrane i Vojske Srbije pravovremeno pokrenuli redovnu proceduru za dobijanje vize za Dikovićevo putovanje u SAD, načelnik Generalštaba nije dobio potrebnu dozvolu za putovanje.
Iz Ministarstva su naveli i da se očekuje zvanično objašnjenje američke strane, s obzirom na to da je, objašnjavaju, Diković više puta do sada dobio američku vizu, te da je u SAD putovao na poziv američkih državnih i vojnih zvaničnika.