Avioni i helikopteri nadleću Ankaru zbog pucnjave u prestonici Turske, javlja Rojters.
„Raša tudej“ prenosi izjave svedoka, koji su na društvenoj mreži Tviter“ istakli da su da su vlasti blokirale i dva mosta u Istanbulu, kao i da su videli avione kako nadleću tu oblast.
Deo vojske pokušava da izvede državni udar, izjavio je turski premijer Binali Jildirim. Jildirim je istakao da bezbednosne snage rade sve kako bi rešile problem.
Sputnjik piše kako su u toku neobične vojne aktivnosti, kao da je javljeno svim policijskim i vojnim licima koji su u Ankari da se jave na raport. Takođe, prema nezvaničnim informacijama, vojni helikopter otvorio je vatru u blizinu zgrade obaveštajne službe.
Svetski mediji navode da je u toku velika vojna operacija u provinciji Hataj, na jugu Turske.
Turska vojska objavila je saopštenje u kom je navedeno da su preuzeli kontrolu nad Turskom, prenosi strani mediji.
– Mi radimo na tome da je u pitanju pokušaj puča, mi to nećemo dozvoliti – rekao je telefonom za NTV, dodajući da će platiti najvišu cenu odgovorni za to, prenosi AFP.
Na osnovu pojedinih navoda, vojni helikopter otvorilo je vatru na deo Ankare u kom je smešteno sedište Turske nacionalne obaveštajne službe.
Ankara’daki jetler pic.twitter.com/iCTd5ARKVw
— Hazal Koptagel (@HazalKoptagel) July 15, 2016
Köprüde askerler falan? pic.twitter.com/yuhW1fgFKd
— Zerdacal (@Zerdacal) July 15, 2016
POČEO VOJNI PUČ U TURSKOJ!
Avioni i helikopteri nadleđu Ankaru zbog pucnjave u prestonici Turske, javlja Rojters. Deo vojske pokušava da izvede državni udar, izjavio je turski premijer Binali Jildirim
(agencije, twiter)