NEDA I PERNATI G-MEJL POD SVETLOŠĆU SVEĆE

Dragi moji, evo vaše Nede opet. Kako kiša poče padati ovih dana, tako mi se želja za pisanjem povrati i navali, kao ovaj pljusak i samo iz mene kulja. Iskreno, kulja sve i svašta, ali dobro sad, da ne budemo cepidlake, nađe se tu i po neka dobra misao i ideja. Ali, avaj, kako je sprovesti?

admin
maj 3, 2020

0 komentara

6 min čitanja
0

Nije problem ovo ostajanje kod kuće, jer se ideja svodi na pisanije i slične akcije, koje mi skribomani ili drugačije rečeno piskarala, volimo da sprovodimo, već što još i struje nestade, pa se vraćam izvornom obliku pisanja – olovka, papir, ako treba sveća i možda i glinene tablice nabavim, ko zna, kako je krenulo biće da ćemo kompjutere gledati kao spomenike minulog doba, a kao u onoj seriji „Revolucija“ („Revolution“, od 2012. do 2014. godine) vratićemo se načinu života i komunikacije koju je čovečanstvo mnogo duže koristilo – lično, pešaka, obrada zemlje uz volove, konji kao glavno prevozno sredstvo i slično. Inače, serija je zanimljiva baš zato što zaplet počinje sa mućkanjem naučnika, koji su radili, i radili i smislili neke male andrake, nazvane nanočesticama, pa su još mućkali i smućkali događaj koji nazvaše u seriji „The Blackout“, odnosno „Zamračenje“, a u suštini sve što je radilo na struju prestalo je da radi i više nije bilo moguće bilo šta od toga pokrenuti, pa je na neki način pao mrak svima, a u seriji je taj događaj smešten u 2012. godinu. Te onda „skačemo“ na 2027. godinu kada počinje razrešenje i vidimo gde je ljudski rod sve to dovelo.

A svet bez struje postao je neuređen, haotičan, te se vremenom izdvaja neka nova vojska, koja preuzima vlast, ali i se javljaju i pobunjenici, koji su za vraćanje republike – klasično ljudsko zamajavanje, a običan čovek i dalje strada, ko god od tih samobitnih sebi nakačio zvanje, kako kažu naši stari „sjaha Murta, uzjaha Kurta“. Elem, kada se vratimo na početak i prve događaje vidi se više različitih igara koje su dovele do „Zamračenja“, a jedna od njih je da se tim nanočesticama može lečiti, iako su prvo počeli rad na tom projektu bračni par naučnika, glavni lik Rejčel i Ben (glumci Elizabet Mičel – Elizabeth Joanna Robertson i Tim Gini – Timothy S. Guinee), kako bi stvorili „zeleni“, ekološki izvor energije. Pa se Rejčel, koja beše glavna u tom projektu, posvetila istraživanju sa žarom kako bi izlečila svog još nerođenog sina Denija (glumac Grejam Rodžers – Graham Rogers, glumio i u seriji „Kvantiko“ – „Quantico” ) za kojeg je saznala da ima ozbiljne zdravstvene tegobe i pitanje je da li bi preživeo porođaj. Zanimljiva serija, koju je stvorio Erik Kripke (Eric Kripke), producirao, a ko drugi, nego mag za produkciju Džej Džej Abrams (Jeffrey Jacob Abrams), dok je pilot epizodu režirao Džon Fevrou (Jonathan Favreau). Kraj serije su izmolili obožavaoci peticijom, ali u formi četvorodelnog stripa objavljenog 2015. godine.

Prikazivali su je i kod nas, a glavni muški lik Majlsa interpretirao je Bili Burk (William Albert Burke), koji je glumio oca Bele Svon, šerifa Čarlija u „Sumrak sagi“ („The Twilight Saga“), dok je glavni ženski lik u seriji njegova bratanica, starija ćerka ono dvoje naučnika Rejčel i Bena, Šarlota, zvana Čarli, a čiji lik interpretira glumica Trejsi Spiridakos (Tracy Spiridakos, grč. Τρέισι Σπυριδάκος), Grkinja rođena u Kanadi. I tako, dok kod vaše Nede traje lajt-šou, odnosno dolazi i nestaje struje više puta tokom današnjeg dana, vi pogledajte neku zanimljivu seriju ili možda i film, pa Nedi prepričajte. A vaša Neda se vraća izvornom načinu – masti, hleba, olovke i papira, a i po neki golub-pismonoša će se valjda naći, te da umesto i-mejlova počnem slati g-mejlove (g – kao golubije), te možda nekog malo i „obeleže“ uz put za sreću, što, priznajte, obični i-mejlovi ne mogu učiniti.

 

Vaš „ekspert“ za pravila Neda 2. maj 2020. godine

Poslednje