Vege recept: Proja

Proja je tradicionalno srpsko jelo koje većina ljudi voli i jedno od jela koje me vraća u detinjstvo, i koje uvek rado spremam i jelo koje zaista ne gubi svoju čar u ovoj slasnoj i bogatoj veganskoj varijanti.

admin
januar 10, 2022

0 komentara

2 min čitanja
10

Ovo jelo može biti deo praznične trpeze ali i svakodnevna ukusna užina ili doručak. Brzo se pravi, relativno je povoljno i dopašće se čak i probirljivcima!

Sastojci:

250g palente
200g pšeničnog brašna
kesica praška za pecivo
kašika soli
5 kašika nutritivnog kvasca
300ml sojinog jogurta
manja šoljica sojinog mleka
100ml ulja
150g veganskog sira po želji
60g semenki po želji

Pomešala sam 250g palente, 200g pšeničnog brašna, kesicu praška za pecivo, kašiku soli, 5 kašika nutritivnog kvasca, 300ml sojinog jogurta i 100ml ulja.

Dodala sam i šoljicu sojinog mleka dok proja nije postala kompaktna, zatim sam umešala veganski sir, oko 150g. U ovu proju možete staviti bilo koji, veganske kačkavalje ili vegansku fetu(nju isecite na krupnije komadiće).

Zatim sam izlila proju u podmazanu posudu za pečenje i posula semenjem koje sam imala kod kuće, lan, susam, golicu, suncokret i čija seme. Pekla sam proju 35 minuta na 200C.

Tijana Zdravković   Danas

Poslednje