Na slici br.1 od 29-og decembra 2016-te godine vidimo zgradu gde su kancelarije političkih stranaka koja se renovira, fasada je baš lepo urađena i sve pohvale za to jer je zgrada pre toga bila u očajnom stanju.
Ono što ne vidimo a nećemo ulaziti u to da li je namerno ili slučajno tako zgrada slikana je krov koji nije još do danas završen.
Na slici br.2 od 26-og decembra 2016-te godine vidimo krov zgrade gde je sve postavljeno sem crepa.
Na slici br.3 od 13-og januara 2017-te godine vidimo da je krov pokriven ali ne crepom nego privremeno snegom.
Na slici br.4 od 02-og februara 2017-te godine vidimo da se privremena pokrivka otopila i da crepa još nema.
E sad neko će se zapitati šta sad opet zakera i šta tu ne valja. Zgrada je počela da se renovira u novembru 2016-godine, kada je bio skinut stari krov sa zgrade par dana je padala kiša, i pitanje je koliko su zidovi upili vlagu.
Na slikama vidimo da se sa izgradnjom krova stiglo do crepa i postavlja se pitanje zašto nije postavljen jer su vremenski uslovi još to dozvoljavali ili je bila velika nestašica crepa pa se isti nije mogao nabaviti.
Svi znamo da je u januaru padao sneg i da su temperature bile u velikom minusu pa se sada postavlja pitanje kako će i da li može da se postavi crep jer su se letve i štafle se napile vode i koliko će to sada biti kvalitetno, postoji neka folija koja je postavljena preko dasaka sa kojima je podaščan krov samo se opet postavlja pitanje koliko je ta folija mogla da zaštiti daske od snega, vode i mraza.
I da hoćemo nekoga da okrivimo ne znamo koga jer nigde nema table gde piše ko finansira radove, izvođač radova, koliko će radovi trajati, broj građevinske dozvole i ostalo što ide uz to. Treba još napomenuti da je umesto tavana napravljeno nisko podkrovlje i tako dobijen koristan prostor.
Treba postaviti još jedno zanimljivo pitanje, zašto u Grockoj građevinska sezona počinje pred kraj godine kada joj vreme nije i ovo nije prvi slučaj, podsetićemo da je rekonstrukcija Gročanske čaršije počela 28-og decembra pred Novu godinu i Božićne praznike, da li će zbog toga morati da se plate dodatni radovi za kojima ne bi bilo potrebe da se sa rekonstrukcijom započelo u vreme građevinske sezone.
Svi znamo slučaj rekonstrukcije škole u Dražnju a pošto i sada idu izbori da i ova zgrada ne doživi isti sudbinu kao škola. Moguće da su a da mi to ne znamo usvojili sistem izgradnje tipa Zukorlić-Novi Pazar, radim šta hoću i kako hoću.
Željko Matorčević