Радојичић је рекао да је зграда саграђена педесетих година прошлог века и да се од тада у њу није улагало, преноси Беоинфо.
„Ова зграда последњих тридесет година није била у функцији и ове године смо решили да почнемо реконструкцију, у коју ће бити уложено око 70 милиона динара. Желимо да овај простор средимо и доградимо 450 квадратних метара, како би укупно 800 квадрата било доступно за потребе Дома културе“, најавио је градоначелник и додао да ће бити уређено и двориште у којем ће лети моћи да се организују различити догађаји и дружења.
Он је истакао да ће овај објекат, у којем ће поново радити биоскоп, превасходно бити намењен одржавању културно-уметничких програма.
„Сала ће бити капацитета 300 места. Унутар сале пронађени су и стари пројектори који ће бити рестаурирани и изложени као експонати. Такође, сала ће се користити и за програм Грочанских свечаности, до када је и планирано да реконструкција здања буде завршена. То је амбициозан план, с обзиром на то да је према пројекту предвиђен дужи рок, али се искрено надам да ћемо већ за наредне Грочанске свечаности бити у реконструисаном објекту“, прецизирао је градоначелник и додао да је овај објекат неопходан за развој и очување идентитета општине.
Према његовим речима, ова општина се простире на 300 километара квадратних и у њој живи готово 100.000 људи, те је неопходно да се развија у добром правцу, сразмерно броју становника који из године у годину расте.
„Пре неколико недеља обишли смо радове на изградњи школе у насељу Лештане, који се одвијају по плану. Ради се и пројектна документација за здравствену станицу у Винчи, а у плану је изградња још две здравствене станице, у Камендолу и Пударцима. У току је и израда пројектне документације за изградњу канализације у Калуђерици, а наставља се и с радовима на обнови и изградњи путне инфраструктуре“, навео је Радојичић и додао да је Гроцка пример општине која се развија у добром смеру.
Градоначелник је истакао да је политика Града Београда да сви грађани у свим општинама имају што је могуће ближе здравствене станице и лекаре, како би задовољили своје здравствене потребе.
„Све општине подједнако су нам важне, и приградске и централне, а Гроцка је пример приградске општине која се развија на добар начин. О томе сведочи и све већи број грађана који живе у њој“ истакао је Радојичић и похвалио општинско руководство са председницом Аврамовић на челу.
Председница општине Гроцка Живадинка Аврамовић је нагласила да овај мултифункционални простор треба да задовољи потребе грађана Гроцке, поготово у време Грочанских свечаности, јер када се десе временске неприлике програм не може да се настави.
„Ова сала је практично 30 година затворена, а потребе савременог друштва диктирају постојање оваквог објекта за одржавање културних дешавања. Када радови буду завршени, грађани ће бити у прилици да прате многа музичка дешавања, позоришне представе, културна и уметничка друштва могу овде да наступају, као и ђаци музичке школе који постижу изванредне успехе“, рекла је Аврамовић.
Радојичић је обишао и кућу легата проф. др Александра Костића, који је био један од оснивача, првих професора и декан Медицинског факултета у Београду – оснивач Института за хистологију и ембриологију, Ветеринарског и Фармацеутског факултета и аутор бројних уџбеника. Због доприноса науци, 1940. године је одликован „Легијом части“. Свој легат са археолошким артефактима и личним стварима оставио је Општини Гроцка.
Поред градоначаленика Београда и председнице Гроцке, обиласку су присуствовали и представници локалног СНС-а, као и први на листи ове партије Драган Пантелић- Панта. На насловној фотографији, поред градоначленика и председнице Живадинке Аврамовић се налази Драган Пантелић Панта, а иза њих координатор СНС-а за Калуђерицу Дејан Влашковић.
Како нам кажу радници који обављају радове на објекту Дома културе у Гроцкој, њима је синоћ јављено да ће започети радови у Гроцкој. Како кажу радници „ЕС- Енерго сервиса“ из Лештана, данас су започели груби радови, односно уклањање шута насталог током извођења грубих радова.
Жиг инфо/Беоинфо