Почетна » ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ Кошаркашице сензационално до полуфинала Игара!

ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ Кошаркашице сензационално до полуфинала Игара!

од admin
0 коментар

Кошаркашице Србије направиле су херојски подвиг! Победиле су Аустралију у четвртфиналу Олимпијских игара са 73:71 (20:20, 15:17, 16:15, 22:19), иако су ривалке биле апсолутни фаворит!

Без икаквог сувишног респекта према фаворитима за медаљу, европске шампионке ушле су у жестоку борбу и Данијел Пејџ имала је велике заслуге за почетно одржавање корака.

Чак ни серија Кембиџ и Бартон није обесхрабрила изабранице Марине Маљковић, млада Драгана Станковић је показала спремност за велика дела мини-серијом, а одлична одбрана донела је подлогу за предност и 16:13.

У напетој завршници прве деонице, Невена Јовановић била је прецизна са линије пенала и изједначила на 20:20. Мали пад и серија 0:7 раздрмао је Ану Дабовић, WНБА играчица нанизала је чак 11 поена и изнела велики терет до краја полувремена, када се повредила Соња Петровић. У сузама је остала после пада због јаких болова у левом рамену, а у наставку је стисла зубе и заиграла најбоље што уме.

Тројкама су Соња и Данијел Пејџ одржале егал, преокрет је дочекан полагањем Тамаре Радочај за 51:50, бескомпромисна борба уведена је у одлучујући период.

Играло се кош за кош до 39. минута, наше даме су повеле са 68:67 само 90 секунди пре краја, када је врхунска одбрана спречила нови кош Аустралијанки. И 27 секунди пре краја, било је +3 и сав притисак пребачен је на фаворизовану селекцију.

На ивици нерава била је Ана Дабовић при последњим слободним бацањима, спречен је шут за три врхунском одбраном, а када су се потпуно успаничиле ривалке, било је јасно да је време за славље изабраница Марина Маљковић, које ће играти против Шпаније или Турске (19.30).

Србија – Аустралија 73:71 (20:20, 15:17, 16:15, 22:19)

Хала: Кариока арена. Судије: Еди Виатор, Карен Ласуик, Наталиа Куело

Србија: Радочај 4, Петровић 13, Чађо 2, Крњић, Јовановић 2, Миловановић 17, Бутулија, Црвендакић, Станковић 6, М. Дабовић, А. Дабовић 24, Пејџ 5.

Аустралија: Лавеј, Мичел 10, Талбот, Тејлор 2, Кембиџ 29, Бартон 2, Џери 14, Хоџс, Ебзери, Филипс 10, Толо 4, Џорџ.