Позивајући се на званичнике америчке амбасаде у Приштини, Зери пише да Вашингтон подржава споразум о демаркацији са Црном Гором из 2015. године.
„САД не подржавају ни једну другу верзију демаркације са Црном Гором осим оне постигнуте и потписане 2015. године. Због тога, званичници америчке амбасаде прате одлуку премијера Рамуша Харадинаја, који је првог радног дана распустио комисију за демаркацију“, наводи Зери, позивајући се на амбасаду САД у Приштини.
Рамуш Харадинај је, по ступању на место шефа владе, распустио комисију за демаркацију границе са Црном Гором и поставио Шпејтима Булићија на место шефа будућег тима који ће се бавити тим проблемом, јављају медији у Приштини.
Одговарајући на новинарско питање око овог става САД; Харадинај је новинарима у Приштини рекао да „нема коментар“, као и да „због неразумевања енглеског језика они (новинари) нису разумели“ наводе дипломата САД.
Иако је демаркација границе са Црном Гором кључни захтев ЕУ за добијање визних олакшица, Харадинајева Алијанса за будућност Косова била је жестоки противник договора који су потписали Хашим Тачи и тадашњи црногорски министар спољних послова Игор Лукшић.
Распуштање те комисије било је прилично очекивано с обзиром на озбиљан сукоб који су током процеса демаркације имали Харадинај и сада већ бивши шеф комисије Мурат Меха. Током једне од седница те комисије, Харадинај је бацао географске мапе по канцеларији и тешко оптуживао Меху да ради против интереса Косова.
Црна Гора је у неколико наврата последњих година наводила да је, што се Подгорице тиче, посао око демаркације окончан те да ратификација споразума који су потписали Тачи и Лукшић представља проблем Приштине.