Најавом оснивања Београдске службе безбедности, чији је значај покушао да умањи информацијом о укидању наплате јавног градског превоза, Александар Шапић је обелоданио намеру да озакони страначку параполицију. Оправдано сумњамо да је идеја његова и да иза ње стоји Александар Вучић, који ће, обневидео од немоћи пред студентима и грађанима, покушати све да задржи власт до реализације пљачке века зване ЕXПО 2027. Да ли режим сумња у лојалност досадашњег врха МУП-а, па покушава да се осигура страначком параполицијом?
То је директна претња грађанима који свакодневно показују незадовољство због корупције и крађе заједничке имовине, београдских културних и историјских добара и који траже одговорност за све умешане у трагедију у Новом Саду. Да ли је намера СНС да се батинашима и силеџијама, који свакодневно на улицама Београда, сакривени иза маски и капуљача, нападају грађане и студенте, поделе легитимације и пребаце са платног списка јавних комуналних предузећа у нови орган Градске управе.
На улицама никада није било више припадника МУП и безбедносних служби, а грађани никада нису били мање безбедни. Београд има и 660 припадника Комуналне милиције, који се не усуђују да реагују чак ни против евидентног нарушавања јавног реда и мира и насиља над грађанима. Шапић је, чак, покушао ову намеру да увије у некакву бригу о деци, најавивши да ће припадници будуће параполиције дању патролирати око школа и вртића, а ноћу по насељима. Сличне идеје имале су и неке десничарске организације пре четири године, када су предлагале да се оснују тзв. Грађанске патроле. Шапић је дужан да одговори и да ли намерава да их обуче у униформе, јер објашњење да ће бити „јасно обележени“ не значи ништа. Некакви беџеви, значке или прслуци преко цивилне одеће биће само знак њиховог међусобног распознавања и упозорење Београђанима.