Почетна » Јокићев „Сомбор дабл“ против Хорнетса пред божићни спектакл

Јокићев „Сомбор дабл“ против Хорнетса пред божићни спектакл

Српски кошаркаш Никола Јокић уписао је 18 поена, 10 скокова и девет асистенција у тријумфу Денвер нагетса 102:95 на гостовању код Шарлот хорнетса

од Други Пишу
0 коментар

Нагетси су успешно окончали серију гостовања по Истоку са максималним учинком од три победе над Торонтом, Бруклином и Шарлотом. Оправдали су улогу фаворита и поправили скор на страни.

После почетне предности домаћина и егала током првог полувремена, Нагетси су показали разлику у односу на Хорнетсе током треће деонице. Добили су тај период 30:9 и тако осигурали миран финиш.

Никола Јокић је имао једну од својих „Сомбор дабл“ утакмица, тј. кад је за једну цифру надомак трипл-дабла. За 36 минута је уписао 18 поена, 10 скокова и девет асистенција. Мајкл Портер Џуниор је предњачио са 22 поена, Џамал Мари је остварио дабл-дабл са 20 поена и 12 скокова уз пет асистенција.

Мајлс Бриџис је уписао 22 поена код пораженог састава.

Нагетси се враћају кући са скором 21-10 и као трећепласирани тим Запада. Екипу чека специјал за Божић – меч са Голден стејт вориорсима у „Бол арени“ од 20.30 по нашем времену.