Почетна » Партизан изгубио прво место у Суперлиги: Раднички преокретом срушио црно-беле на очајном терену у Нишу

од Други Пишу
0 коментар

Фудбалери Партизана поражени су на гостовању Радничком из Ниша са 2:1 у 18. колу Суперлиге Србије.

Тако су црно-бели изгубили прво место Суперлиге Србије, имају исто бодова као највећи ривал (43), али Црвена звезда има бољу гол разлику.

Иако је Раднички губио пошто је Матеуш Салдања постигао гол у 53. минуту, Нишлије су успеле да преокрену за само шест минута и оствариле су четврту победу у Суперлиги.

Прво је погодио Сава Петров у 67. минуту, док је Михајло Илић седам минута касније постигао аутогол.

Тежак терен у Нишу сигурно да није био савезник играчима, који су у доста наврата гледали у правцу подлоге, нарочито након лоших удараца и додавања.

На почетку утакмице, оба тима су била опасна и играо се нападачки фудбал, а прву озбиљнију шансу пропустио је Василије Бакић који је покушао „маказицама“ са пет метара.

Партизан је најближе голу био у 45. минуту, после покушаја Бибраса Натх, али је Драган Росић сјајно одбранио.

Казна за промашену шансу Мбори Јамкама дошла је у 53. минуту, када је погодио Салдања за вођство екипе Игора Дуљаја.

Око десет минута касније, судија Марко Ивковић је показао на белу тачку и показао жути картон Синиши Саничанину, због ударца лактом у скоку у дуелу са Немањом Белаковићем.

Сигуран са пенала у 67. минуту био је Петров, који је популарном „пањенком“ преварио Јовановића.

Раднички је убрзо припретио и преко Месаровића, који је шутирао са леве стране искоса, гађао је други угао, али се Јовановић истакао интервенцијом.

Ипак, након тог ударца из угла, млади Михајло Илић је неспретно реаговао, постигао аутогол, за потпуни преокрет Радничког.

Партизан је сада на другом месту са 43 бода, док је Раднички на 15. позицији са 16 бодова.