Леви бек коначно долази у Саудијску Арабију.
Једна од позиција на којој још увек фали добар играч у Ал Хилалу јесте леви бек, али тај проблем ће ускоро бити решен.
Домаћи играчи су углавном покривали тај део терена, да би трансфер Бразилца Ренана Лодија то променио.
Његов долазак у Ал Ахли је само питање времена, а остало је само да се прегледају последњи делови уговора, пише познати фудбалски инсајдер Фабрицио Романо.
Лоди је играо за Атлетико Параненсе из ког је прешао у Атлетико Мадрид за 20 милиона евра. Затим је на позајмици играо у Нотингем Форесту, да би претходног лета за 13 милиона отишао у Олимпик из Марсеја.
За репрезентацију Бразила је одиграо 19 утакмица, те је јасно да ће ово бити велико појачање за екипу Александра Митровића и Сергеја Милинковић-Савића.
🔵🇸🇦 Ал Хилал анд Олyмпиqуе Марсеилле аре цхецкинг доцументс фор Ренан Лоди деал тодаy. Тхе облигатион то буy цлаусе wилл бе 100% гуарантеед, ит'с саме ас перманент трансфер.
Ренан, препаред то сигн цонтрацт унтил Јуне 2027 ас соон ас тхе цлубс wилл цомплете тхе доцументс. пиц.тwиттер.цом/X5ф5XрЈXЦК
— Фабризио Романо (@ФабризиоРомано) Јануарy 15, 2024
Фото: ТАЊУГ/АП Пхото/Даве Тхомпсон
Андреј Јаковљевић Новаспорт